sobota, 27. oktober 2018 ob 12:30

13. Kongres športa za vse – Športna rekreacija invalidov

Planinska zveza Slovenije je tudi letos soorganizatorica 13. Kongres športa za vse, ki bo potekal na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, v času sejma Narava zdravje, 30. novembra in 1. decembra 2018. Osrednja tema letošnjega kongresa je Športna rekreacija invalidov.

Telesna dejavnost je za osebo, ki ima status invalida, izredno pomembna. Napačno je prepričanje, da gibalno, telesno ali drugače hendikepirana oseba ne more ali ne sme biti športno dejavna. Je pa seveda pomembno, da je vadba strokovno vodena in da se upošteva morebitne omejitve, ki jih stanje zahteva. 13. Kongres športa za vse bo športno rekreacijo invalidov obravnaval z različnih zornih kotov in tako ponudil priložnost, da se zainteresirana strokovna in splošna javnost seznani s predmetno problematiko.

Kongres športa za vse je namenjen športnim delavcem, medicinskim strokovnjakom in ostalem strokovnemu osebju, ki se pri svojem delu srečuje z invalidno populacijo, športnim klubom in društvom, ki jim vključevanje invalidne populacije v programe prinaša novo poslovno priložnost, športnim zvezam in vsem ostalim, ki delujejo na področju športne rekreacije.

V okviru praktičnega dela kongresa, ki bo potekal v soboto, bo športna unija Slovenije v sodelovanju z Zvezo za šport invalidov Slovenije-Paraolimpijskim komitejem izvedla tudi delavnico na temo športne rekreacije invalidov. Udeležba na kongresu zagotavlja pridobitev licence za opravljanje strokovnega dela v športu na področju športne rekreacije, ki jo podeljuje Športna unija Slovenije.


>>> PRIJAVE >>>


(rok za prijave: 28. 11. 2018)


Kotizacija znaša 20 EUR (z DDV) in zagotavlja:

  • prisotnost na kongresu
  • Zbornik kongresa s prispevki predavateljev
  • pogostitev med odmori
  • vstopnico za sejem Narava -zdravje.

oks


Združeni narodi so oktobra 1992 z resolucijo razglasili 3. december za mednarodni dan invalidov. Invalidnost je koncept, ki se nenehno razvija. 1. člen navedene konvencije pravi, da so invalidi »ljudje z dolgotrajnimi telesnimi, duševnimi, intelektualnimi ali senzoričnimi okvarami, ki jih v povezavi z različnimi ovirami lahko omejujejo, da bi enako kot drugi polno in učinkovito sodelovali v družbi«. Gibalna aktivnost in šport lahko bistveno prispevata k izboljšanju kakovosti življenja invalidov tako v biološkem, psihološkem kot socialnem vidiku, zato osrednjo temo 13. Kongresa športa za vse posvečamo Športni rekreaciji invalidov.

 

29.03.2024